Zdjęcie do tekstu - Stara Stajnia

Stara Stajnia

Archicom wprowadza do sprzedaży nowy budynek – Stara Stajnia w inwestycji Browary Wrocławskie. Deweloper tym samym rusza ze sprzedażą kolejnych loftów.

Stara Stajnia – unikalny projekt

Stara Stajnia – bo tak nazywa się nowy obiekt, to architektoniczny klejnot i unikatowy projekt w skali Europy. W nowym budynku BL3 znajdują się 22 przestronne, industrialne lofty, dostępne w metrażach od 36-76 mkw.
Nowa inwestycja dewelopera, powstaje na terenie dawnego Browaru Piastowskiego, przy ul. Jedności Narodowej we Wrocławiu. Browary Wrocławskie tworzyć będzie kompleks kilkunastu budynków o różnorodnych funkcjach, z czego kilka z nich to zaadoptowane budynki historyczne wpisane do rejestru zabytków – nad zachowaniem ich wartości kulturowej i architektonicznej czuwał konserwator. Za projekt odpowiada autorskie Studio Projektowe Doroty i Kazimierza Śródków.

Może Cię zainteresować: ile faktycznie kosztują remonty bloków?

Nowoczesna inwestycja

Budynek Starej Stajni jest obiektem niepowtarzalnym i wyróżnia go wyjątkowa historia. Rewitalizacja tego miejsca sprawia, że z jednej strony możemy przenieść się w czasie, z drugiej zaś zyskujemy nowoczesne przestrzenie dopasowane do potrzeb współczesnego mieszkańca wielkiego miasta. Deweloper zachował historyczne detale, oddające kontekst tego miejsca.

Osiedle łączy nowe mieszkania, apartamenty i klimatyczne lofty w samym sercu Wrocławia. Loftowe wnętrza, charakterystyczna pomarańczowa cegła, stalowe elementy to znaki charakterystyczne Starej Stajni. Wyjątkowo przestronne korytarze doświetlone zostaną poprzez odtworzony świetlik. Budynek dopełnią stylizowane balkony, a nowoczesnego akcentu wschodniej fasadzie dodadzą zastosowane na balkonach elementy szklane. Mieszkańcy będą mogli podziwiać
piękne widoki z okien na plac artystyczny z pnączami chmielu.

Jednym z założeń projektu było pozostawienie zlokalizowanej wewnątrz budynku starej pochylni dla koni prowadzącej na pierwsze piętro stajni. Jest to element unikalny w skali kraju, więc chcieliśmy go udostępnić wszystkim mieszkańcom osiedla, dlatego w tej części budynku zaprojektowaliśmy klub fitness. Dedykowane mieszkańcom miejsce ćwiczeń to sprawdzone rozwiązanie na utrzymanie dobrej
formy i okazja do integracji z sąsiadami – dodaje Agnieszka Boreczek-Sinkiewicz z Archicom Studio, architekt prowadzący Browarów Wrocławskich.

Przeczytaj również: mieszkanie pod choinkę – jaki odsetek Polaków ulega wpływom przedświątecznej gorączki?

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz