Zdjęcie do tekstu - Styl art deco

Styl art deco

Styl art deco sięga korzeniami lat 30-tych XX wieku, jednak ostatnio powraca do łask. Wnętrza urządzone w tym duchu są oryginalne, inspirujące i artystyczne, ale – niełatwe do skomponowania. Jak zaaranżować mieszkanie w stylu art deco?

Szukasz nieruchomości na sprzedaż na warszawskiej Białołęce? Ogrody Wiślane – to idealna propozycja dla Ciebie.

Wbrew powszechnym przekonaniom, styl art deco to nie tylko antyki i meble stylizowane na te pochodzące z dawnych epok. Aranżując mieszkanie w tym kierunku należy zwrócić uwagę przede wszystkim na detale. Zaokrąglone formy, bogato zdobione materiały, wysoki połysk faktur – to tylko niektóre z nich.

Meble art deco

Styl art deco to przede wszystkim dbałość o detale – także w kwestii mebli. Krzesła, kredensy, kanapy charakteryzują się ponadczasową formą, a także dekorami, nadającymi szczególny i niepowtarzalny wyraz. Meble w stylu art deco są wykończone elementami naturalnego drewna, a także pokryte welurem czy skórą. Prócz elegancji, ważna jest funkcjonalność, dzięki której meble nie tracą z biegiem lat na wartości. Tapczany obudowane systemem półek i szaf, owalne stoliki – nie będą wymagały późniejszej zmiany aranżacji.

Kolorystyka art deco

Jedną z charakterystycznych cech stylu art deco są geometryczne wzory. Mogą to być wszelkie ornamenty na bazie kwadratów, trójkątów, półkoli czy rombów. Czasem zdarzają się również wzory z elementami roślinnymi. We wnętrzach art deco główny wzór powtarza się na różnych elementach wystroju. Może się on pojawić na ścianie, poduszkach czy jako ornament na ramie lustra.

Dodatki art deco

Wbrew pozorom, art deco to nie tylko antyki i meble stylizowane na minione epoki. Aranżując cztery kąty w tym kierunku należy zwrócić uwagę przede wszystkim na detale, charakterystyczne dla stylu. Zaokrąglone formy, bogato zdobione materiały, wysoki połysk faktur – to tylko niektóre z nich. Ich wykorzystanie podniesie prestiż naszych wnętrz i sprawi, że zyskają na elegancji. W aranżacji art deco świetnie sprawdzą się mozaiki, które doskonale ożywią pomieszczenia. Gustowne wykończenia podłóg i ścian z wykorzystaniem marmuru czy płytek drewnopodobnych również stanowią podstawę stylu. 

Przeczytaj: Naturalne detergenty – jak je przygotować?

Oceń ten artykuł!

1 thought on “Styl art deco”

Dodaj komentarz