Zdjęcie do tekstu - Styl hampton - wnętrza z klasą

Styl hampton – wnętrza z klasą

Hampton to miasto położone w niewielkiej odległości od Nowego Jorku, na wschodnim krańcu Long Island. Ta malownicza, nadmorska okolica to kolebka stylu urządzania wnętrz, który zdobywa coraz większą popularność również w Polsce. Styl hampton może być przytulny lub luksusowy, w ciepłych lub chłodnych tonacjach – wszystko zależy od Twoich upodobań. Jak urządzić wnętrze z klasą? Sprawdź nasze propozycje. 

Przeczytaj: hygge we wnętrzach.

Paleta kolorów

Nadmorski klimat i piaszczyste plaże – ich odcienie stanowią bazę kolorystyczną aranżacji w stylu hampton. Śnieżnobiała biel to podstawa. To z nią można łączyć barwy przywodzące na myśl nadmorski piasek – beż w różnych odcieniach, kość słoniową, kremową biel, a także brąz naturalnego drewna czy kojarzące się z oceanem różne odcienie niebieskiego. Taka kolorystyka może pojawić się na ścianach, meblach czy w formie dodatków. Od Ciebie zależy, jaka forma będzie odpowiednia w Twoim wnętrzu. Jeśli nie chcesz od razu zmieniać wystroju salonu, sypialni, czy łazienki, postaw na detale. Niewielkim nakładem finansowym możesz urządzić wnętrze z klasą. Styl hampton to też poduszki, narzuty, wazony, świeczki – ich zakup z pewnością nie wpłynie znacząco na Twój budżet. Tym sposobem zmienisz wnętrze niewielkim kosztem. 

Lubisz pastelowe wnętrza i minimalizm? Możesz urządzić wnętrze w stylu skandynawskim – to idealne rozwiązanie do małych pomieszczeń.

Natura przede wszystkim 

We wnętrzu hampton niezwykle ważny jest wybór naturalnych i wysokiej jakości materiałów. Drewniane deski i parkiet idealnie sprawdzą się na podłodze. Możesz wprowadzić również trochę ogrodu do wnętrza – palmy, paprocie, aloesy i inne zielone rośliny nadadzą się do tego wyśmienicie. Nie zapomnij o naturalnym oświetleniu – zrezygnuj z ciężkich zasłon. Postaw na naturalne tworzywa, jak len, juta i wiklina. Styl hampton lubi przestrzenie. Taki sposób aranżacji raczej nie sprawdzi się w małych mieszkaniach z niefunkcjonalnym układem pomieszczeń. Wysokie sufity, duże okna – stanowią perfekcyjne tło dla stylu hampton. Przywodzą na myśl bezkres oceanu. 

Wygoda 

Styl hampton to nie tylko sztywne reguły, których koniecznie musisz się trzymać przy aranżacji mieszkania czy domu. To styl, który ma służyć przede wszystkim właścicielowi – gwarantować mu komfort i stwarzać przestrzeń do relaksu. Duże kanapy, w które można zapaść się i otulić poduszkami, podnóżki w formie wiklinowych koszy, pluszowe pledy – mają służyć Twojej wygodzie. 

Sprawdź także ofertę mieszkań do wynajęcia w krakowskiej dzielnicy Prądnik Biały.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz