Zdjęcie do tekstu - Targowisko Banacha

Targowisko Banacha

Targowisko Banacha, znajdujące się w dzielnicy Ochota, to jeden z najlepiej zaopatrzonych bazarów w Warszawie. Można tu znaleźć artykuły spożywcze, tekstylia, odzież używaną, drobną elektronikę, artykuły mechaniczne, książki, antyki, sprzęt sportowy czy artykuły gospodarstwa domowego. Bazar funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 5-19, w soboty w godz. 5-16.

Targowisko Banacha – ul. Grójecka / Opaczewska

Sprawdź również oferty Gethome.pl na Ochocie.

Ocena Redakcji Immodi

Targowisko na styku Grójeckiej i Opaczewskiej to jedno z najstarszych targowisk w Warszawie. Pierwotnie spożywcze targowisko przekształciło się w wielobranżowy bazar, na którym oprócz produktów rolnych handluje się tekstyliami, a w mniejszym stopniu także drobną elektroniką, artykułami mechanicznymi, książkami, starzyzną itp. Są również punkty usługowe (np. fryzjerski), kiosk, kantor wymiany walut, karczma itp. Na obrzeżach bazaru funkcjonuje również handel nieoficjalny. To trochę miasto w mieście – znajdziemy tu dosłownie wszystko.

Sprawdź również pozostałe bazary w Warszawie:

Z czym kojarzy się Ochota? Z ulicą Grójecką, Raszyńską, Żwirki i Wigury oraz placem Narutowicza. To zdecydowanie najpopularniejsze miejsca dzielnicy. I choć Ochota jest jedną z najmniejszych dzielnic Warszawy – powierzchnia wynosi jedynie 9,72 km2, atrakcji na jej terenie nie brakuje. Klimatyczne knajpki, zieleń i bogata oferta kulturalna – to nie jedyne atuty tej części stolicy. Gdzie warto wybrać się na spacer, lunch czy weekendowy wypad ze znajomymi przeczytasz tutaj: https://gethome.pl/blog/ochota-na-atrakcje/ .

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz