Zdjęcie do tekstu - Umowa przedwstępna z deweloperem

Umowa przedwstępna z deweloperem

Umowa przedwstępna z deweloperem – co powinna zawierać? Jak powinna wyglądać? Na jakie zapisy należy się przygotować? Odpowiedzi na te pytania poznasz w tym artykule.

Umowa przedwstępna

Umowa przedwstępna jest dokumentem, zobowiązującym do zawarcia – w przyszłości – właściwej umowy sprzedaży. Powszechnie zawierana jest przy zakupie mieszkania czy domu z rynku wtórnego, ale nierzadko decydują się na jej podpisanie nabywcy i deweloperzy. Zasadnicza różnica między umową deweloperską a umową przedwstępną sprowadza się do treści zobowiązań w nich zawartych. W przypadku przedwstępnej umowy sprzedaży, zobowiązanie zbywcy ogranicza się do przeniesienia własności na nabywcę. Z kolei w przypadku umowy deweloperskiej zobowiązania zbywcy (dewelopera) są nieco bardziej rozbudowane. Prócz zobowiązania do przeniesienia własności, zawierają również zobowiązana do wybudowania budynku i wyodrębnienie lokalu mieszkalnego.

Szukasz nieruchomości dopasowanej do swoich potrzeb? Sprawdź ofertę dewelopera arkadia broker – jego inwestycje cieszą się sporym zainteresowaniem a wysoki standard wykończenia to atut, na jakie zwracają uwagę nabywcy.

Umowa przedwstępna – korzyści

Podstawową korzyścią wynikającą z umowy przedwstępnej zawartej w formie aktu notarialnego jest możliwość sądowego dochodzenia zawarcia umowy ustanawiającej prawo własności lokalu. To bardzo ważne w przypadku, gdy deweloper unikałby  jej zawarcia. Co jednak warte podkreślenia, uprawnienia takiego nie mają osoby, które zawrą umowę przedwstępną w zwykłej formie pisemnej, bez aktu notarialnego.

Może Cię zainteresować: Duchnów – dlaczego warto tu zamieszkać?

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz