Zdjęcie do tekstu - Westfield Arkadia

Westfield Arkadia

Westfield Arkadia to największe centrum handlowe w Polsce, rocznie odwiedzane przez blisko 20 mln klientów. W tym artykule sprawdzisz, dlaczego warto wpaść tu na zakupy.

Westfield Arkadia

Flagowe sklepy polskich i światowych marek, eleganckie restauracje i kawiarnie, kino, centrum medyczne – to tylko niektóre atrakcje centrum handlowego. Westfield Arkadia wyróżnia się niezwykłą architekturą: przeszklonymi dachami, pasażami na wzór ulic handlowych, fantazyjnymi wzorami mozaik, zastosowaniem kamienia naturalnego. Od 2004 roku przyciąga rzesze Klientów niezwykłą atmosferą, wygodą zakupów i najbogatszą ofertą w stolicy.

Zapoznaj się również z ofertą warszawskich nowych mieszkań – bez problemu znajdziesz nieruchomość dopasowaną do Twoich potrzeb, nawet w bliskim sąsiedztwie Arkadii.

Westfield Arkadia – ciekawostki

Budowę centrum handlowego Westfield Arkadia rozpoczęto w 2002 roku. Po dwóch latach, 20 października 2004 roku, nastąpiło otwarcie. W centrum powstało 230 sklepów i 25 restauracji i kawiarni. Drugie piętro zajmuje multiplex Cinema City z 15 ekranami. Wśród największych najemców znalazły się takie sieci jak Carrefour (18 tys. m.kw), Leroy Merlin (10 tys. m.kw), Saturn (5 tys. 600 m.kw.) i Euro (ok. 1,5 tys. m.kw.).

Słup graniczny na działce – dlaczego jest niezbędny?

Ciekawostką jest “zielony dach” Arkadii. Nie ma on charakteru tarasu (ze względu na zamontowane na dachu urządzenia techniczne, klapy dymowe itp.), ale służy ochronie środowiska. Umożliwia wprowadzenie wody opadowej do gruntu, pochłania pyły i zanieczyszczenia atmosferyczne. Stanowi dodatkową warstwę izolacji termicznej i akustycznej obiektu. Dach jest zbudowany z warstw pokrytych glebą, które pochłaniają część wód opadowych. Warstwy te umożliwiają zakorzenienie i rozwój roślin. “Zielony dach” został wyposażony także w automatyczną instalację nawadniającą, z sondami wilgoci.

Sprawdź również inne centra handlowe w Warszawie:

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz