zdjęcie do tekstu - Wirtualny spacer - zalety

Wirtualny spacer – zalety

Nowoczesne technologie powoli zaczynają nam towarzyszyć w każdym aspekcie życia. Zjawisko to nie ominęło również prezentacji produktów w segmencie sprzedażowym. Należą do nich nieruchomości, które najlepiej przedstawić podczas wirtualnego spaceru.

Czym jest wirtualny spacer?

Jest to prezentacja multimedialna oparta na bazie panoram sferycznych. Pojedynczą panoramę tworzymy wykonując serię zdjęć wokół konkretnego punktu i nałożenie ich na sferę. Połączenie kilku panoram w jedno tworzy wirtualny spacer. Taki sposób prezentuje szeroki kąt widzenia pożądanego pomieszczenia albo nawet jego całości, a także ułatwia poruszanie się po nim. Za pomocą myszki lub strzałek na klawiaturze można rozglądać się po danym wnętrzu, zmieniać widok oraz przybliżać i oddalać obiekty. Użytkownik może w ten sposób “spacerować” po całej nieruchomości. Do prezentacji dodawane są zdjęcia, mapy, plany poszczególnych pomieszczeń i inne informacje, które mają za zadanie maksymalnie zaspokoić ciekawość klienta.

Szukasz nieruchomości w Warszawie? Sprawdź ofertę portalu GetHome.pl na Saskiej Kępie cieszą się dużą popularnością.

Zalety wirtualnej wycieczki

Interaktywna prezentacja w formie spaceru ma ogromny potencjał marketingowy. Pozwala klientowi w komfortowy sposób zapoznać się z ofertą od podszewki. Może on zwiedzić każdy zakamarek i przyjrzeć się każdemu detalowi, nie ruszając się sprzed komputera. W ten sposób zarówno sprzedający jak i kupujący oszczędzają czas, który obecnie bywa dobrem luksusowym. Ponadto umożliwia to skierowanie oferty do szerszego grona odbiorców – na przykład inwestorów zagranicznych. Oprócz zalet czysto informacyjnych wirtualny spacer posiada również inny ważny atut – pozwala klientowi poczuć klimat domu lub mieszkania, co jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na ostateczny wybór. Wirtualne zwiedzanie umożliwia pełniejsze zaprezentowanie nieruchomości i ukazanie niuansów, których nie da się przekazać na osobnych zdjęciach albo da się je przekazać tylko w niewielkim stopniu.

Wirtualny spacer to coraz popularniejsze rozwiązanie, ułatwiające zakup mieszkania. Dlatego już na etapie poszukiwania własnego M, warto zwrócić uwagę na oferty deweloperów – mogą one różnić się od siebie. O tym, jak wybrać doświadczonego inwestora i sprawnie przejść przez procedurę kupna mieszkania, przeczytasz tutaj https://gethome.pl/blog/kupno-mieszkania.

O czym należy pamiętać?

Teoretycznie można samemu stworzyć wirtualny spacer. Należy jedynie wykonać serię zdjęć i za pomocą przeznaczonego do tego celu oprogramowania połączyć je w prezentację. Jeżeli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, pamiętaj o kilku kwestiach:

  • Zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Wszystkie pomieszczenia powinny były dobrze doświetlone, tak aby nie było drastycznych różnic pomiędzy nimi – wtedy spacer wypadnie bardziej naturalnie. Aby podkreślić komfortowy klimat domu wykorzystaj światło słonecznego popołudnia albo użyj żarówek o cieplejszej barwie.
  • Zrób gruntowne porządki. Dokładnie posprzątaj fotografowane pomieszczenia i w miarę możliwości usuń z nich rzeczy osobiste.Wirtualny spacer ma Ci pomóc zdobyć uwagę klienta, postaraj się więc o to, aby zaprezentować nieruchomość w jak najatrakcyjniejszy sposób.
  • Dopnij wszystko na ostatni guzik. Zadbaj o dobrą widoczność linku lub odnośnika do prezentacji, jeżeli zamierzasz wstawić ją na swoją stronę internetową. Obejrzyj już zmontowany spacer i przygotuj sobie czas na ewentualne poprawki graficzne – klienci powinni zobaczyć gotowy projekt bez usterek.

Przeczytaj również, jakie ogrodzenie wybrać?

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz