Port Popowice – to tu powstanie nowoczesny biurowiec. Jego przestrzenie będą tworzone z myślą o firmach, które cenią sobie komfortowe warunki pracy dla swoich zespołów, unikalną lokalizację, a także rozwiązania proekologiczne.
Sprawdź: mieszkania – czy jest ich więcej niż rodzin i singli?
Port Popowice
Port Popowice to jeden z największych obszarów inwestycyjnych we Wrocławiu, który obejmuje 14 ha. Plany inwestorów zakładają, że powstanie tam ponad 2,5 tysiąca mieszkań, przestrzenie komercyjne oraz rekreacyjne. Wkrótce rozpocznie się także realizacja obiektu biurowego.
Teren inwestycji otoczony jest zewsząd terenami rekreacyjnymi: Parkiem Popowickim, Parkiem Zachodnim oraz rzeką Odrą. W przyszłości będą one idealnym miejscem do odpoczynku dla mieszkańców inwestycji, ale również pracowników biurowca. A Ci będą mogli korzystać również z pełnej infrastruktury handlowo-usługowej, zaplanowanej na terenie projektu.
Sam budynek biurowy będzie miał 13 tys. metrów powierzchni użytkowej. 7-kondygnacyjny obiekt autorstwa warszawskiej pracowni WXCA z zewnątrz będzie się wyróżniał nowoczesnym designem i ciekawą przeszkloną elewacją z układem pionowych oraz poziomych przesłon, przypominających żyletki, tworzących regularny, ale naprzemienny rytm architektoniczny.
Warunki pracy
Projektując biurowiec, architekci uwzględnili współczesne trendy, które wpisały się na trwałe w kulturę zarządzania nowoczesnych firm. Poszczególne kondygnacje są tak zaplanowane, by można dostosować je do liczby najemców i ich indywidualnych potrzeb. Na parterze budynku znajdzie się także przedszkole oraz przestrzeń gastronomiczna. W dwóch podziemnych kondygnacjach mieścić się będą garaże na 300 miejsc parkingowych.
Z myślą o środowisku
Budynek biurowy będzie budowany zgodnie z wymogami certyfikatu LEED GOLD, określonymi przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego.
Architekci zadbali również o to, by stworzyć miejsca pracy optymalnie wykorzystujące naturalne oświetlenie. W budynku zostanie zastosowane także inteligentne zarządzanie systemami grzania, chłodzenia i wentylacji pozwalające na automatyczne wprowadzanie procedur, umożliwiających oszczędność energii jak np.: „free cooling” czy sterowanie predykcyjne.
Przeczytaj również inny nasz artykuł, dotyczący wrocławskich inwestycji.