dodatki we wnetrzu

Wybieramy dodatki, które odzwierciedlą nasz charakter

“Pokaż mi swoje mieszkanie, a powiem Ci, kim jesteś”, to stwierdzenie wyjątkowo trafne i zawsze aktualne. Nie od dziś wiadomo, że wnętrze, w którym mieszkamy, odzwierciedla wiele cech naszego charakteru. Aranżując przestrzeń, powinniśmy kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami, upodobaniami i wyobrażeniami o idealnym dla nas samych domu. Podpowiemy Wam, jak odpowiednio dobrać dodatki, aby tworzyły wspólną całość z Waszą osobowością i nie kłóciły się z charakterem.

Nieważne to, co modne

Powyższe stwierdzenie może wydać się naciągane. Warto pamiętać, że nawet najmodniejszy kolor czy bibelot nie sprawią, że Wasze mieszkanie będzie idealne, jeśli nie będą się Wam podobać. Każdy sezon przynosi nowe trendy, wzornictwo i ocean inspiracji. Mnogość stylów aranżacji wnętrz może przyprawić o ból głowy i często ciężko jest się zdecydować na ten właściwy. Warto w tym wypadku kierować się przede wszystkim intuicją i własnym gustem, a niżeli nowościami z pierwszych stron kolorowych gazet. To, co wygląda pięknie w katalogu, niekoniecznie sprawdzi się w rzeczywistości i trzeba o tym pamiętać.

Intuicja kluczem do sukcesu – jakie dodatki do domu

Jak dowodzą badania psychologiczne przeprowadzane na przestrzeni lat, analizując wystrój wnętrza, możemy wiele powiedzieć o mieszkańcach. Jeśli tylko posłuchali głosu intuicji, bez ślepego odwzorowania modnych projektów. Większość z Was ciężko pracuje, aby móc cieszyć się własnym kątem i urządza go samemu lub też z pomocą specjalisty. Tylko Ci którzy posiadają pokaźne zaplecze finansowe, mogą pokusić się o zlecenie wszystkich prac, od wczesnego projektu do całkowitego wykonania. Właśnie tutaj zdarza się najwięcej błędów, jeśli aranżacja nie jest dostatecznie przez zleceniodawcę dopilnowana. Przerzucenie wszelkich prac na wykonawców, bez większego nadzoru, może skutkować niedopasowaniem do cech charakteru i być jedynie pięknym wnętrzem bez wyrazu.

Cechy charakteru, a wystrój wnętrz

Naukowcy dowodzą, iż aranżacje minimalistyczne, symetryczne i ściśle funkcjonalne wybierają osoby uporządkowane, zorganizowane, perfekcjoniści i często asceci. Im bardziej kompaktowe rozwiązania, tym według specjalistów większa potrzeba otaczania się prostotą. Osoby o takich jak przytoczyliśmy cechach charakteru, nie znoszą chaosu, bałaganu, krzykliwych kolorów i bogatego wzornictwa. To przede wszystkim skupieni na użytkowości minimaliści, którzy ze swojego życia wykreślili wszystko, co zbędne na rzecz tego, co potrzebne.

Osoby stawiające na komfort, wygodę, przytulny funkcjonalizm i przestrzeń, zdecydują się najczęściej na styl skandynawski. Jest on odzwierciedleniem aktywnego życia zarówno towarzyskiego, jak i rodzinnego, bez sztywnych reguł i zasad, ale z poszanowaniem prostoty.

Silne jednostki, ale przywiązane do tradycji, najczęściej świetnie odnajdą się w stylach klasycznym i rustykalnym, zakupią stare meble lub postawią na ich odnawianie.

Romantyczne dusze swój raj na ziemi odnajdą z kolei w delikatnych aranżacjach stylu prowansalskiego i francuskiego. Oportuniści i ‘wolne ptaki’ wybiorą prawdopodobnie styl industrialny, modernistyczny i wszelkie możliwe rozwiązania podkreślające niezależność.

Przykładów moglibyśmy mnożyć mnóstwo. Każdy styl ma wyjątkowe cechy, które nierozerwalnie łączą się z tymi, którzy się na niego zdecydowali. Przed podjęciem decyzji o wyborze dodatków do wnętrz, zastanówcie się nad własnymi potrzebami. Postarajcie się zrozumieć, co tak naprawdę niezbędne pod tym kątem. Dobierajcie wszelkie materiały wykończeniowe i dodatki do domu, bez względu na to, czy jest to kolor ścian, czy kształt wazonu.

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz