Zdjęcie do tekstu - Wykończenie pod klucz

Wykończenie pod klucz

Firmy deweloperskie notują w swoich realizacjach nawet 50% mieszkań w opcji wykończenie pod klucz. Coraz częściej standard deweloperski staje się niewystarczający dla kupujących nowe lokum. Nabywcy chcą wprowadzić się do urządzonego mieszkania i chętniej korzystają z opcji wykończenia pod klucz.

Wykończenie pod klucz – co oznacza?

Jak zaznacza, jest to trend obserwowany nie tylko w dużych miastach i lokalizacjach o podwyższonym standardzie. Na zakup mieszkania wykończonego pod klucz decydują się nabywcy bez względu na standard czy cenę inwestycji. – Wykończenie mieszkania pod klucz staje się poszukiwanym uzupełnieniem oferty deweloperskiej we wszystkich segmentach rynku – dodaje Mateusz Juroszek. – W tym roku na zakup wykończonego mieszkania w inwestycjach ATAL zdecydowało się 52% wszystkich naszych klientów i jest to trend rosnący, rok wcześniej było to 47%. Podobne obserwacje ma Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor biura marketingu i sprzedaży J.W. Construction Holding:

– Nabywcy urządzonych lokali to głównie klienci zapracowani, kupujący pod wynajem – zauważa. – Ze względu na oszczędność czasu i pieniędzy, nasi klienci chętnie korzystają z tej opcji. Dajemy możliwość wyboru spośród kilku pakietów, zatem każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno jeśli chodzi o styl, jak i zakres cenowy projektu. Nasze możliwości urządzania wnętrz są bardzo elastyczne, klient może zdecydować się na realizację całego mieszkania bądź wybranego pomieszczenia. 

Sprawdź jak odliczyć VAT przy nabyciu lokalu

Wykończenie pod klucz – opcja dla każdego

Coraz większa popularność wykończenia pod klucz we wszystkich segmentach rynku, wymusiła stworzenie różnych wariantów oferty, szczególnie pod względem ceny. Deweloperzy stosują najczęściej trzy programy: dla tych kupujących, którzy przygotowani są na najmniejszy wydatek, wariant droższy i najdroższy, często nawet na poziomie luksusowego apartamentu. Oprócz tego w każdym z nich dostępna jest usługa projektanta wnętrz. Najczęściej klient ma do wyboru różne linie produktów konkretnych marek, a wybór nawet w wersji najtańszej obejmuje kilka wersji kolorystycznych. Deweloperzy są jednak elastyczni i dopuszczają także dobór artykułów wykończeniowych spoza katalogu, na indywidulane zamówienie.

Usługa wykończenia pod klucz powierzona firmie deweloperskiej ma jeszcze jedną zaletę. Często firmy deweloperskie przygotowują mieszkania modelowe, wykończone według przyjętych standardów, gdzie klient ma możliwość obejrzeć efekt bardzo zbliżony do zamówionego już po wykonaniu. To coś więcej niż wizualizacja, którą oferują projektanci wnętrz, bo modelowe mieszkanie pozwala zaprezentować również jakość prac wykończeniowych, wybrane kolory w odpowiednim świetle czy na dużych powierzchniach ścian, co może być istotne dla wymagających klientów.

Wykończenie to nie wszystko

Nowoczesne wzornictwo i trendy w urządzaniu wnętrz wymagają kompleksowego podejścia do projektowania. To również ma odzwierciedlenie w ofercie deweloperów. Mieszkanie pod klucz to często nie tylko wykończenie, ale także wyposażenie w sprzęt niezbędny w domu.  

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz