Zdjęcie do tekstu - Wynajem krótkoterminowy

Wynajem krótkoterminowy

Wynajem krótkoterminowy był dotychczas kojarzony głównie z miejscowościami turystycznymi jak Sopot czy Gdańsk. Osoby, które mają lokal w takim miejscu, mogą udostępnić go gościom na kilka dni i nieźle na tym zarobić – zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Potencjał w takiej formie najmu zauważają coraz częściej właściciele lokali w dużych miastach.

Wynajem krótkoterminowy – korzyści

Forma krótkoterminowa pozwala zarobić na mieszkaniu więcej niż w przypadku wynajmu długoterminowego, co jest wynikiem wyższych stawek dobowych. Możliwość każdorazowej wizyty w mieszkaniu po opuszczeniu go przez gości gwarantuje nam lepszą kontrolę jego stanu, w tym również czystości. Dzięki stałej kontroli stanu mieszkania, możemy szybciej reagować na drobne uszkodzenia i naprawiać je na bieżąco, co pozwala uniknąć większej awarii. Plusem jest również fakt, że goście często sami informują nas o problemach. W przypadku wynajmu krótkoterminowego opłaty są często pobierane z góry, co pozwala nam uniknąć ryzyka czekania na spóźniony przelew od najemcy. Ponadto w przypadku rozwiązań krótkoterminowych możemy swobodnie operować cenami, aby wyciągnąć jak najwięcej korzyści z wynajmu.

Wynajem krótkoterminowy – wady

Wynajem krótkoterminowy to przede wszystkim nieprzerwane poszukiwanie najemcy, wydawanie i odbieranie lokalu, sprzątanie, pranie pościeli, a także naprawy konserwatorskie, które są nieuniknione przy tak częstej rotacji najemców. Taka forma wynajmu to także ciągły monitoring. Trzeba się również liczyć z tym, że wszystkie święta, sylwester i inne wydarzenia musimy być – jako właściciele – dyspozycyjni.

Wynajem krótkoterminowy – jak zacząć?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: wynajem terminowy – jak zacząć? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej:

  1. Kup mieszkanie w dobrej lokalizacji
  2. Przygotuj mieszkanie
  3. Zadbaj o kwestie formalne
  4. Zaplanuj kwestie techniczne 
  5. Rozpromuj nieruchomość

Przeczytaj także: 


Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz