Zdjęcie do tekstu - Zwierzęta klatkowe

Zwierzęta klatkowe

Przy zakupie zwierzaka nie kierować się modą czy chwilowymi emocjami. Żywe stworzenia, jakimi są zwierzęta klatkowe, to nie pluszowa zabawka. Gdy nam się znudzą, nie można ich odstawić na półkę, a tym bardziej oddać innej przypadkowej osobie czy wyrzucić. Kupując zwierzaka, wiążemy się z nim na całe jego życie.

Zwierzęta klatkowe – jakie polecamy?

Zwierzęta domowe klatkowe – poniżej przedstawiamy listę gatunków, które idealnie sprawdzą się w warunkach domowych. 

Świnka morska – oficjalnie Kawia domowa jednak jej potoczna nazwa podobnie jak i sam gryzoń na stałe zagościła w polskich domach. Kawie domowe są aktywne zarówno w dzień jak i w nocy. Są zwierzętami stadnymi i dobrze czują się w grupie.

Chomik – zdecydowanie najczęściej hodowany gryzoń w Polsce. Najpopularniejsze gatunki tego sympatycznego zwierzaka to:

  • dżungarski
  • bengalski
  • syryjski
  • zabajkalski (Campbella)
  • chiński
  • malutki (Roborowskiego)

Koszatniczka – zdrobniale nazywana „koszą” to  bardzo ruchliwy, aktywny i skłonny do zabawy gryzoń. Jeśli chodzi o wygląd „koszy” to mają wszystkiego po trochu: trochę szczura, trochę świnki morskiej i trochę wiewiórki.

Szczur domowy – najlepiej czują się w stadzie osobników tej samej płci więc jeśli chcemy zadbać o ich komfort psychiczny zdecydowanie lepiej kupić parkę. Szczury są bardzo inteligentne, szybko się uczą i są bardzo towarzyskie.

Szynszyla – piękny i długowieczny gryzoń. Jest stosunkowo drogi w utrzymaniu o czym należy pamiętać przed zakupem zwierzątka. Wymaga bardzo dużej klatki, wybiegu, odpowiedniego pokarmu dla szynszyli, kąpieli w odpowiednim pyle dla szynszyli oraz  częstych wizyt kontrolnych u weterynarza.

Zwierzęta klatkowe wymagają zapewnienia im odpowiednich warunków bytowych i finansowych. Dlatego warto – przed podjęciem decyzji o zakupie pupila – zweryfikować swoje możliwości. 

Przeczytaj także: Rynek inwestycji oraz Mieszkania na preferencyjnych warunkach

Oceń ten artykuł!

Dodaj komentarz